Zespół Muzyczny Na Wesele Człuchów - VIP orkiestra

Zespół na wesele Człuchów - Blog

Kto z nas nie pragnie udanego wesela?

2013-12-10 12:11:30, komentarzy: 0

Uroczystość zwana weselem to dla większości z nas uroczystość szczególna. To dzień, który w naszych wyobrażeniach, marzeniach ma być imprezą wyjątkową, niezapomnianą, zarówno dla Nowożeńców jak i zaproszonych weselnych gości, naszych rodzin, znajomych. Podchodziąc do planowania własnego wesela należy odpowiednio wcześniej zrobić plan, wyszczególnić w punktach wszystko to, co chcielibyśmy widzieć na swojej uroczystości, zaplanować atrakcje. Znając już naszą datę ślubu powinniśmy rozpocząć od poszukiwań odpowiedniego miejsca do zorganizorania ceremonii weselnej. Znalezienia sali tanecznej na wesele ( sale bankietowe, domy weselne, restauracje, domy kultury, świetlice itd.). Czym się sugierować dokonując wyboru gdzie wyprawimy wesele? Oprócz sprawy tak oczywistej jak cena, dopytać należy o szczegóły dotyczące np. ciast czy napoji, dokładnie przeznalizować i omówić menu jakie oferuje dana sala weselna, po to, by uniknąć później przykrych niespodzianek. Warto także zasięgać opinii znajomych, którzy mieli wcześniej okazję uczestniczyć w imprezie organizowanej w danym lokalu. Można również poczytać opinie internetowe, jednak należy podchodzić do nich z dystansem, gdyż często są nieobiektywne ( konkurencja ). Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwage jest sama budowa miejsca weselnego. Mam na myśli pomieszczenie. Idealnie jest, gdy scena dla zespołu muzycznego jest ulokowana razem z uczestnikami weselnego przyjęcia, wtedy kapela ma stały kontakt z zaproszonymi. Niekiedy zdarzaja się sytuacje, że weselnicy nie słyszą, zapowiedzi orkiestry weselnej, życzeń, a w skrajnych przypadkach nawet w niewielkim stopniu dociera do nich muzyka, gdzieś z odległego pomieszczenia.

Do listy zadań wskazane jest dopisanie wynajęcie  dobrego fotografa na ślub, kamerzysty, bądź jesli pragniemy, obu osób, które w piękny sposób uwiecznią nasze wesele na fotografiach, bądź płytach dvd czy blu-ray. Podchodząc do kwestii wyboru usługi foto-video kierujmy się opiniami znajomych. Zwróćmy uwagę na jakość materiału foto czy wideo, poważne podejście do pracy i własnym gustem. Zadajmy sobie pytanie czy podobają nam się pamiątki naturalne, wykonane w profesjonalny sposób, czy może przyozdobione w różnego rodzaju dodatki typu serduszka, obrączki, kwiaty. Obie wersje zrobione ze smakiem potrafią prezentować sie pięknie, wszystko zależy od naszego gustu.

Kolejną bardzo ważną rzeczą przy organizacji weselnej to dobrze wybrany zespół na weseleCzłuchów to miasto, w którym znaleźć można wiele różnych ofert muzycznych. I prawie wszystkie zespoły weselne deklarują swoje usługi w sposób "profesjonalny". Zadajmy sobie pytanie czy aby na pewno tak jest? Ko może, ma prawo określać siebie zespołem "profesjonalnym"? Może takie grupy muzyczne słuchamy w radio, bądź oglądamy w telewizji? Wesele to impreza specyficzna, rządzi się swoimi prawami. Tutaj ważnę są dwie rzeczy: taneczny repertuar, przy którym można się wytańczyć oraz prowadzenie konferansjerskie. Ta druga jest chyba jeszcze ważniejsza. Nic tak nie zachęca do zabawy jak dobry kontakt z gośćmi weselnymi. Organizowanie konkursów, zabaw, które łączą wszystkich weselników połączone z pogodnym, wesołym prowadzeniem to powodzenie i zadowolenie wszystkich zaproszonych, a przy tym Pary Młodej. Parając się wyborem pomiędzy orkiestrą weselną w małym składzie czy tradycyjnego ( zazwyczaj 4 osoby ) zespołu, zastanówmy się czy lubimy muzykę graną na żywo, czy nie ma to dla nas aż takiego znaczenia, a np. decydują o tym koszty. Zespol weselny, który ma w swoim składzie perkusję i gitary daje zawsze tchnienie żywej muzyki na weselu. Dochodzi do tego także aspekt wizualny. Taki zespol prezentuje się zwyczajnie imponująco w stosunku do orkiestr jedno czy dwuosobowych ( duetów ). Oczywiście ani jeden, ani drugi nie musi być gwarancją udanych imprez. O tym decyduje podejście do obsługi wesel. Czy mamy repertuar, który podoba się nam, czy naszym słuchaczom, klientom. Czy robimy tak długi przerwy między blokami piosenek, czy reagujemy na chęci uczestników do tańca. I w końcu, czy nie pijemy alkoholu. Na szczęście jest to coraz rzadszy problem, ale wciż istnieje wśród niektórych zespołów weselnych. Chyba nic tak nie potrafi zepsuć wesela i sprawić przykrości Młodej Parze jak kołyszący się gitarzysta, czy podpierający ścianę basista ( ku przestrodze polecam poszukać filmiki na you tube ). Dobra grupa muzyczna, to przede wszystkim band sprawdzony, z odpowiednim doświadczeniem w oprawie muzycznej, który zwyczajnie wie jak robić, żeby było dobrze. To zawodolenie Wasze i nasza satysfakcja...

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Kreator www - przetestuj za darmo